Jdi na obsah Jdi na menu
 


Timberwolves - historie

4. 3. 2007

Minnesota Timberwolves

Zatímco jejich expanzivní kolegové Miami, Charlotte a Orlando - neustále stoupají vzhůru, narůstají problémy Minnesoty způsobené spojením netrpělivosti, špatných rozhodnutí a nedostatkem soudržnosti družstva, a to na hřišti i mimo něj. Poslední dva roky s účastí v play-off jsou snad blýskáním na lepší časy.

Když v roce 1989-90 tým Timberwolves debutoval, setkal se s nadšeným celkem Minneapolisu, který předvídal nové vzplanutí minulé slávy. O čtyři desetiletí dříve, v počátečních letech ligy, Minneapolis Lakers s vynikajícím středním útočníkem Georgem Mikanem zahájili působivé období, v němž získali vítězství v pěti mistrovstvích NBA v šesti sezonách.

Zdá se příznačné, že Mikan, který odešel na odpočinek ještě dříve, než se Lakers v roce 1960 přestěhovali do Los Angeles, byl součástí bojové jednotky, která pomohla přitáhnout basketbal zpět do Twin Cities. Bylo dobrým znamením, když Timberwolves hrající první rok pod disciplinovaným a na obranu zaměřeným vedením trenéra Billa Musselmana získali 22 vítězství - více než kterýkoliv jiný expanzivní začátečník.

Musselmanova nová sestava získala 29 vitězství a více povzbuzení, ale když fanouškové zaplnili nový Target Center a zahrnuli mužstvo svým fanatickým nadšením, nepevné základy se začaly kymácet. Vedení se rozhodlo propustit Musselmana, který byl obvinován, že obětoval dlouhodobý vývoj za okamžitý úspěch. Pak si pronajalo nevyzkoušeného Jimmyho Rodgerse a ukázalo se, že to nebyla štastná volba.

Minnesota spadla v sezoně 1991-92 na 15 vítězných zápasů a kouč Rodgers odešel v následující sezoně po 63 prohrách. Jeho nástupce Sidney Lowe nebylo mnoho úspěšnější, nebot Timberwolves utrpěli ve čtyřech sezonách vždy přes 60 porážek a stali se rohožkou přede dveřmi do Středozápadní divize.

Ale prohry mají i svou světlou stránku, která dodává fanouškům Minnesoty důvod k optimismu. Dřívější hvězdy jako Pooh Rlchardson a Tony Campbell odešly, stejně jako 213 cm vysoký Felton Spencer a Luc Longley a 210 cm vysoký Christian Laettner, bývalá hvězda Duke. Snad jen lsaiah Rider, pátý z draftu 1993, který je svérázný a vytváří soudržnost družstva, je schopen vyvést Timberwolves z divočiny.

Wolves dokázali svůj příklon k trpělivosti a rozvoji hráčů, nebot si v roce 1995 draftovali 210 cm vysokého Kevina Garnetta, který přeskočil univerzitu a vkročil do profesionálního sportu přímo ze střední školy. Garnett se v první sezoně za asistence trenérů Billa Blaira a Flipa Saunderse výrazně zlepšil.

Šestadvacet vítězství, jichž Timberwolves dosáhli v sezoně 1995-96, bylo jejich druhým nejlepším výsledkem a přišla dvě tučná léta, kdy se Minnesota probojovala do play-off a v poslední sezoně 1997-98 nejen vytvořila klubový rekord 45:37, ale proti Seattlu vyhrála i své první dva zápasy vyřazovací části.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář